KAYIT İÇİN BİZE YAZIN

GÖNDER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • TELEFON

    +90 (312) 217 57 75

  • E-POSTA

    asiyankresim@gmail.com

ADRES:

Alaçatlı Mah. 3381. Cad.

Aydoğan Sitesi B Blok 59/3

YAŞAMKENT/ANKARA

BİZİ TAKİP EDİN

  • FACEBOOK

  • TWİTTER

  • YOUTUBE

PSİKOLOJİK HİZMETLER

MUSTAFA KEMAL AŞİYAN ANAOKULU

PSİKOLOJİK HİZMETLER

Psikolojik Gelişim Takibi; Çocuklarımızın gelişimleri, yani sosyal, duygusal, kişisel ve davranışsal gelişimleri yuva ortamında yakından takip edilir. Çocuk doğal ortamda; oyun oynarken, uyurken, yemek yerken izlendiği için rahat gözlem yapılabilir. Bu sayede çocukların en az fiziksel gelişimleri kadar önemli olan psikolojik gelişimleri de düzenli olarak kontrol edilir.

 

Önleyici Danışmanlık; Sorunlar oluşmadan, henüz ufak bir soru işareti iken önlemeyi sağlayan bir sistemdir. Çocuğun gelişim takibi sırasında fark edilen küçük problemler profosyonel yardım gerektirecek duruma gelmeden yuva ve aile ortamlarında uygulanacak basit önlemler ile problemlere dönüşmeden önlenir.

 

Gelişim Testi Uygulamaları; Çocuğumuzun gelişimi ile ilgili bir gecikme şüphesi söz konusu ise standartize edilmiş testler yardımıyla çeşitli alanlardaki gelişimi değerlendirilir ve gerekli terapi ve eğitim sürecine yönlendirilir.

 

Sistematik Aile Görüşmeleri: Ailelerimizle belirli zamanlarda bir araya gelip çocuklarımızın durumlarıyla ilgili olarak görüşmeler yapılır. Annelik babalık becerilerini geliştirmeye yönelik seminer toplantıları düzenlenir.

 

Dönemlik Gelişim Raporları: Çocuklarımızın çeşitli gelişim alanlarındaki durumlarıyla ilgili olarak dönemlik raporlar hazırlanıp ailelerine sunulur.