KAYIT İÇİN BİZE YAZIN

GÖNDER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • TELEFON

    +90 (312) 217 57 75

  • E-POSTA

    asiyankresim@gmail.com

ADRES:

Alaçatlı Mah. 3381. Cad.

Aydoğan Sitesi B Blok 59/3

YAŞAMKENT/ANKARA

BİZİ TAKİP EDİN

  • FACEBOOK

  • TWİTTER

  • YOUTUBE

SANAT VE MÜZİK ATÖLYESİ

MUSTAFA KEMAL AŞİYAN ANAOKULU

SANAT VE MÜZİK ATÖLYESİ

Sanat eğitimi beynin sağ ve sol yarım küresini dengeli bir biçimde kullanmayı sağladığından çocukta görsel algılama, estetik beğeni, düş gücünü kullanabilme, yaratıcı düşünceye yardımcı olmanın yanında konuşma ,okuma ve yazma gibi becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunur. Sanat etlinlikleri sagladıgı zengin ortamda çocuğu tanımak yeteneklerini keşfetmek ve bunlar doğrultusunda yönlendirmek için iyi bir gözlem alanıdır.

Sanat etkinliklerinde;pastel boya, kolaj, sulu boya, artık materyallerle çalışma,ebru ve seramik gibi çalışmalar yapıyoruz.

Müzik etkinliklerinde; Şarkı söyleme, Müzik dinleme, müzikli dramtizasyon, şarkılı oyunlar, orff ve ritm çalışması yapıyoruz.Orff ve ritm çalışmaları 2-6 yaş grubu çocuklarda müzik öğretimi içim kullanılan teknik aslında bir ders değil oyun biçiminde öğretime dayanmaktadır. Orff yönetiminde kullanılan çalgılar çocukların keşfettikleri çalgılardır. İçi boş şişeler, tahta parçaları, kurumuş tomurcuklar vb. pek çok çalgı bunlara örnektir. Orff tekniği çocuğun etrafı ile uyumunu, birlikte iş yapma duygusunu, doğaçlama yeteneğini ve yaratıcılığını geliştiren bir tekniktir. Kullanılan çalgılar çelik üçgen, ritm çubukları, zil, marakas, tef, davullar vb.